Veškerá opatření, která vláda vydala v nouzovém stavu, se prodlužují do 1. dubna 2020 - Usnesení vlády České republiky č. 45 o přijetí krizového opatření

Vážení a milí,

zde jsou informace k současnému stavu po dnešním zasedání Vlády ČR:

Vláda prodloužila omezení pohybu do 1. dubna, zavřené zůstanou i obchody a restaurace

Kvůli nemoci je v České republice nouzový stav. Od minulého pondělí platí v Česku zákaz volného pohybu lidí, který se nevztahuje na cesty do zaměstnání, nezbytné cesty za rodinou, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení. Vláda apeluje na lidi, že pokud budou tyto restrikce dodržovat, další zpřísnění nebude třeba a šíření epidemie se podaří zvládnout.

1. Vláda v pondělí rozhodla o prodloužení omezení kvůli koronaviru o další týden, tedy do 1. dubna

Zároveň rozhodla o odložení EET, schválila kurzarbeit nebo odpuštění minimálních záloh OSVČ na půl roku (viz program ANTIVIRUS MPSV dole)

2. Lidé starší 65 let budou mít nově pro nákupy ve větších obchodech s potravinami vyhrazený čas od 08:00 do 10:00.  V obchodech do 500 metrů čtverečních omezení, které vyhlásil kabinet původně od minulého čtvrtka, platit nebude vůbec.

3. Zpřísnily se také podmínky pro zajíždění za hranice za prací. Pokud chtějí pendleři nadále pracovat v zahraničí, mají si tam zajistit podle dnešního rozhodnutí kabinetu ubytování. Vláda to doporučuje na tři týdny. Po návratu budou pendleři muset počítat se čtrnáctidenní karanténou.

4. Jednotné přijímací zkoušky na střední školy proběhnou nejdříve čtrnáct dní po znovuotevření škol. V případě státních maturit to mají být tři týdny. Pokud nebude k 1. červnu školní docházka na střední školy obnovena, bude maturitní vysvědčení vystaveno na základě studijních výsledků žáka z posledních tří vysvědčení. Zkrácení letních prázdnin kvůli dohnání výuky ministerstvo školství neplánuje.

Usnesení vlády České republiky o přijetí krizového opatření č. 45 z 23. března 2020

Opatrujte se prosím, zůstaňte zdraví a respektujte veškerá nařízení.

Společně to zvládneme! Dana Lesak-Mueller, starostka

MPSV - program ANTIVIRUS