Obora v Tachovském deníku

novinový článek

Výstava představí společná díla českých a bavorských školáků

Umělecká díla, která vytvořili společně žáci Základní umělecké školy Stříbro a FOSBOS Weiden, inspirováni zaniklou vsí Pavlův Studenec, budou od pátku 7. února k vidění ve společenském sálu v Oboře. Vernisáž výstavy se koná od 18 hodin.

Žáci obou škol spolupracovali v rámci mezinárodního projektu a společně s bývalými obyvateli Pavlova Studence se vydali podél Böttgerovy cesty, která vede podél hranice v oblasti této zaniklé obce. "Společně procházeli místa bývalého hustě obydleného Pavlova Studence. Výchozími body byly restaurovaný Böttgerův sloup a hřbitov," upřesnila starostka Obory Dana Lesak.

Z procházky, zážitků a vyprávění pamětníků vznikly různé umělecké výtvory, které budou k vidění právě na zmíněné výstavě. "To, co na výstavě uvidíme, je to, co si stále ještě pamatujeme, co se domníváme, co víme. Vše co bylo vytvořeno během 400 let, náhle zmizelo. Zůstalo utrpení a smutek způsobený odsunem a absolutním vymezením prostřednictvím železné opony," konstatovala starostka a dodala, že kreativní a pozitivní dojmy, které žáci prostřednictvím svých výtvorů předali, zůstanou výrazným a nepřehlédnutelným klenotem v zážitkovém projektu „Böttgerweg“.

Zdroj: https://tachovsky.denik.cz/tipy-na-vikend/vystava-predstavi-spolecna-dila-ceskych-a-bavorskych-skolaku-20200207.html

Vytvořeno: 7. 2. 2020
Poslední aktualizace: 7. 2. 2020 12:48