Nové kontejnery na tříděný odpad - od 21. dubna 2020

INFO

Vážení a milí,

od dnešního dne (úterý 21. dubna 2020) jsme přidali nové kontejnery:

• 1 žlutý (plasty a kovy) u Obecního úřadu....jsou tedy celkem 3 po 1100 l
  • 1 modrý (papír) u Obecního úřadu 1100 l
  • 1 žlutý u Satelitu 1100 l

Na Dolní Výšinu umístíme během týdne do sběrného hnízda (vedle čp. 93)  1 modrý kontejner 240 l (papír)

Prosím, abyste kolem sběrných míst udržovali pořádek a neodkládali  odpad vedle, pokud jsou kontejnery plné.

Minimalizujte odpad tak, že jej sešlápnete, popř. kartony složíte, aby zabíraly co nejmenší objem.

Veškeré informace o třídění odpadu naleznete na webových stránkách obce zde:

urad-2/trideni-odpadu/

vlevo je rozdělení podle jednotl. druhů odpadu.

Připomínám, že kontejnery na tříděný odpad jsou určené pro odpad pocházející od fyzických osob na území obce (nikoliv z podnikání)

Vývoz kontejnerů na tříděný odpad je každoročně dražší, v současnosti hradí obec ze svého rozpočtu jako službu občanům cca 200.000,- Kč ročně.

• Využívejte rovněž Sběrný dvůr v Halži.
  • V části Pod kapličkou je umístěna baterie 9 kompostérů a 2 velké dřevěné kompostéry.

V dohledné době s ohledem na epidemiolog. situaci nebude možné umístit kontejnery pro velkoobjemový odpad.

Děkujeme, že třídíte odpad.

Dana Lesak, starostka

Vytvořeno: 21. 4. 2020