Dnešní Filipojakubská noc - pálení čarodějnic

Vážení a milí občané, sousedé a přátelé,

dnes v pozdním odpoledni bychom se už pošesté sousedsky setkali u tradičního ohně a májky.

Bohužel, doba koronovirová našim setkáváním zatím nepřeje. Shromažďování je dovoleno pouze do 10 osob, navíc s rouškami a odstupy.

Věřím, že budeme mít letos ještě příležitost k setkání a povídání. Když nám čas bude přát, viděla bych to na Slavnost slunovratu, v sobotu 20. června....uvidíme, uvidíme.....

Moc by mne potěšilo, když budeme moct uspořádat alespoň několik promítání v letním kině.

Doufám také, že zářijové oslavy 360. výročí první zmínky o obci Obora, proběhnou v plánovaném rozsahu a v pohodě.

Včera, ve středu, jsme s Peterem vysadili další mladé ovocné stromky - jedná se o původní odrůdy z Tachovska, které máme tentokrát z Tachovského genového sadu. (pár foto dole) Mezi stromky je i jabloň - jablko "Pottovo", která pochází z Pavlova Studence. Zbytek výsadby je o víkendu na Zbyňkovi Nussbauerovi;-)

Chci na tomto místě ještě jednou poděkovat manželům Kuchynkovým, kteří společně s M. Sulimou připravili 10 nových jam pro výsadbu.

Podzimní vysokokmeny jsou už pěkně olistěné.

Snad již v brzké době umístíme do sadu lavičky a vysadíme divoké byliny. Rovněž přidáme novou lavičku na odpočinkové místo v Dolní Výšině....u čp. 93. Volnočasové hřiště dostane nové certifikované nátěry dřevěných prvků. (jedná se o lazuru s vysokými nároky na hygienu, výrobek je schválen pro použití na dětské hračky).

Zatím se opatrujte, zůstaňte všichni zdraví. Pokud si budete pořádat takové "malé čarodnějnické posezení" na zahradách, u ohně, nezapomínejte, že je velké sucho!

Pokud budete mít čas a chuť, přidávám krátké úsměvné čtení:

Společně to zvládneme!

V Oboře, 30. dubna 2020, Dana Lesak, starostka

Sad OboraNové stromky-ja 2020Podzimní vysokokmeny v sadu se už zelenají:-)z podzimní výsadby starých odrůd - jaro 2020

Vytvořeno: 30. 4. 2020
Poslední aktualizace: 30. 4. 2020 15:38